Wypoczynek w Lubuskim?

0

Posted by Redaktor | Posted in Turystyka Krajowa | Posted on 18-06-2012

Tagi: , , , ,

agroturystyka lubuskieWybierając się na wycieczkę, wypad weekendowy warto zastanowić się nad celem swojej podróży. Jaki region kraju wybrać, jakie województwo, czy lepiej wybrać się na tereny bardzo oblegane przez rzesze turystów, czy też lepiej się sprawdzą regiony mniej zatłoczone, mniej popularne, lecz o wysokich walorach turystycznych. Jednym z takich terenów jest województwo lubuskie. Dlaczego na pobyt z rodziną wybrać właśnie region lubuski?

W województwie lubuskim zlokalizowanych jest wiele kwater agroturystycznych, dodatkowo istnieje wiele rezerwatów oraz pomników przyrody. Dla miłośników turystyki wiejskiej i ekoturystyki w województwie zostały utworzone dwa parki narodowe Drawieński Park Narodowy oraz Park Narodowy Ujście Warty. Z kolei wśród parków krajobrazowych wyróżniamy:

– Barlinecko-Gorzowski Park Krajobrazowy
– Gryżyński Park Krajobrazowy
– Krzesiński Park Krajobrazowy
– Łagowski Park Krajobrazowy
– Park Krajobrazowy Łuk Mużakowa
– Park Krajobrazowy Ujście Warty
– Przemęcki Park Krajobrazowy
– Pszczewski Park Krajobrazowy

Warto więc spędzić swój czas zwiedzając liczne muzea i pomniki historii położone w pobliżu największych walorów przyrodniczych regionu, agroturystyka lubuskie to doskonały wybór na wakacje ze swoimi podopiecznymi. Zachęcamy do sprawdzenia możliwości jakie daje region.

Wypoczynek w AgroSPA?

0

Posted by Redaktor | Posted in Informacje Ogólne | Posted on 15-06-2012

Tagi: , ,

Czy wypoczynek w luksusowym gospodarstwie agroturystycznym jest w ogóle możliwe? Czy agroturystyka także może być ekskluzywna? Wiele osób zapewne zada sobie pytanie, czy to się przypadkiem nie miesza, niemniej z pewnością kwatera na wsi może być obiektem turystycznym prestiżowym spełniającym najwyższe standardy obsługi. A co dopiero gdy połączymy ośrodek agroturystyczny ze SPA – powstanie nam Agro-Spa – innowacyjne na rynku polskim obiekty, zapewniające pełen pakiet zabiegów regeneracyjnych dla każdego. Wśród nowości jeżeli chodzi o zabiegi w ramach spa wyróżniamy:

– winoterapię,

– kąpiele w mleku, piwie,

– zabiegi w błocie itp.

Nieważne gdzie znajduje się takowe SPA, czy to SPA wielkopolska, czy też obiekty w małopolsce – poszczególne ośrodki powinny wyróżniać się kadrą pracowniczą oraz nietuzinkowym kontaktem z przyrodą. Najlepsze ośrodki agro oferują kapsuły młodości, masaże ręczne oraz kąpiele kolagenowe i solankowe.